Disklåda Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow
Rek. pris 19 525 kr
19 090 kr
15 620 krSpara 18 %Kampanj

Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow
15 620 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Disklåda Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 800 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Disklåda Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Mood Shadow är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 800 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Titan 73 KHX Nickel levereras komplett med korgventil och vattenlås. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Mått Diskho
- Yttermått: 778 x 440 mm
- Innermått: 250+480 x 400 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
Köksblandare Scandtap Steel Mood är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 344 mm
- Piputsprång: 220 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Mått Diskho
- Yttermått: 778 x 440 mm
- Innermått: 250+480 x 400 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
Köksblandare Scandtap Steel Mood är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 344 mm
- Piputsprång: 220 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | 1302 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Svart |
| Modell | Stor låda till höger |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 778 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Diskho | Dubbel |
| Material | Rostfritt stål |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Vändbar | Nej |
| Serie | Titan |
| Låddjup | 160 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Produkttyp | Diskho med Blandare |
