Förspolningsblandare FM Mattsson 9000 med Vingrattar
5 368 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Förspolningsblandare 9000 med Vingrattar från FM Mattsson är en tryckbalanserad förspolningsblandare med termostatfunktion. Denna blandare har en längre svängbar pip och greppvänliga vingrattar.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Förspolningsblandare 9000 med Vingrattar från FM Mattsson är en tryckbalanserad förspolningsblandare med termostatfunktion. Denna blandare har en längre svängbar pip och greppvänliga vingrattar.
Övrigt
- Med typgodkända backventiler
- Piputsprång från vägg: 410 mm
- Duschanslutning utsprång från vägg: 70 mm
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
- Med typgodkända backventiler
- Piputsprång från vägg: 410 mm
- Duschanslutning utsprång från vägg: 70 mm
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9265-5000 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 350 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Funktion | Termostat |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Höjd | 210 mm |
| Serie | 9000E |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8342061 |
| EAN-nr | 7319049265046 |

