Köksblandare Adora Imperia U med Hög PipMattsvart
Rek. pris 3 630 kr
2 392 kr
2 178 krSänkt pris!Spara 214 kr
Vald variant
Färg:
Svart Matt
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
DiskmaskinsavstängningDiskmaskinsavstängning Tapwell Birillo 284 Black Chrome
2 895 kr
Imperia U med Hög Pip
Mattsvart
2 178 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Imperia U med Hög Pip från Adora är en hög ettgreppsblandare med 35 mm keramisk insats. Den höga och svängbara U-pipen underlättar arbetet i köket. Med sin stilrena och moderna design så passar den in i de flesta kök.
Varumärke
AdoraBeskrivning
Köksblandare Imperia U med Hög Pip från Adora är en hög ettgreppsblandare med 35 mm keramisk insats. Den höga och svängbara U-pipen underlättar arbetet i köket. Med sin stilrena och moderna design så passar den in i de flesta kök.
Denna köksblandare levereras med 500 mm Kombi Flex-anslutningsslangar i mjuk metallomspunnen PEX med G3/8"/G10 mm mutter för vanlig kopparrörskoppling och en detaljerad monteringsanvisning för enkel installation.
Komplettera med diskmaskinsavstängning.
Adora ger 10 års droppgaranti och fabrikationsfel, vilket är din säkerhet för en bra och vältestad produkt. Blandaren är GDV-godkänd för dricksvatten.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk och ren trasa. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel ska användas.
Komplettera med diskmaskinsavstängning.
Adora ger 10 års droppgaranti och fabrikationsfel, vilket är din säkerhet för en bra och vältestad produkt. Blandaren är GDV-godkänd för dricksvatten.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk och ren trasa. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel ska användas.
Recensioner
Hossein TVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg och bra
Egenskaper
| Varumärke | Adora |
| Art.Nr. | 3010203981 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Svart Matt |
| Tillverkarens Art.Nr. | 12808.26 |
| Svängbar Pip | Ja |
| Höjd | 405 mm |
| Piputsprång | 200 mm |
| Anslutning Vatten | 10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Serie | Imperia |
| Produkttyp | Köksblandare |
| EAN-nr | 5701951128373 |





