Köksblandare Blanco Catris S
5 295 kr
3 746 krSpara 29 %Kampanj
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Catris S
3 746 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Blanco Catris S är en semi-professionellt utformad köksblandare. Det är en hög blandare med duschslang omgiven av en skyddande och estetiskt matchande sprial. Blandaren har en stor räckvidd för dig som har stora krav på rörlighet i köket med den höga pipen och en svängradie på 360 grader. Dessutom har den två typer av duschstråle integrerat i greppvänligt handtag.
Varumärke
BlancoBeskrivning
Köksblandare Blanco Catris S är en semi-professionellt utformad köksblandare. Det är en hög blandare med duschslang omgiven av en skyddande och estetiskt matchande sprial. Blandaren har en stor räckvidd för dig som har stora krav på rörlighet i köket med den höga pipen och en svängradie på 360 grader. Dessutom har den två typer av duschstråle integrerat i greppvänligt handtag.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Recensioner
Caroline RVerifierad köpare
för 1 år sedanFin men i och med att det nu är krav på diskmaskinavstängning så blev det mycket dyrare än beräknat.
Egenskaper
| Varumärke | Blanco |
| Art.Nr. | 521476 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 187 mm |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Höjd | 480 mm |
| Håltagningsmått | 35 mm |
| Material | Mässing |
| Serie | Catris |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| EAN-nr | 4020684647274 |


