Köksblandare FM Mattsson 9000 Hög PipEcoFlow 9 l/min, Med anslutning Cu-rör Ø10 mm
3 383 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

FM Mattsson 9000 för köket, har en harmonisk och tidlös design. Den har hetvattenspärr, justerbar flödesbegränsning, mjukstängning och keramisk tätning som standard vilket tar bort såväl risken för brännskador, som skadliga tryckstötar i rören. Dess omtanke om sin användare och populära design har gjort den till Sveriges mest köpta blandarserie sedan många år.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
FM Mattsson 9000 för köket, har en harmonisk och tidlös design. Den har hetvattenspärr, justerbar flödesbegränsning, mjukstängning och keramisk tätning som standard vilket tar bort såväl risken för brännskador, som skadliga tryckstötar i rören. Dess omtanke om sin användare och populära design har gjort den till Sveriges mest köpta blandarserie sedan många år.
Övrigt:
- Mjukstängande med keramisk avstängning
- Hög pip, svängbar 110°
- För hål i bänk Ø28 mm
- Mjukstängande med keramisk avstängning
- Hög pip, svängbar 110°
- För hål i bänk Ø28 mm
Recensioner
Karin PVerifierad köpare
för 4 år sedanSnyggt med hög Pip. Men ....... råkar duschmunstycket jag satt på vara lite snett inställt blir det vatten över hela diskbänken.
Göran SVerifierad köpare
för 6 år sedanHade en likadan innan som havererade efter många år. Eftersom den är lite speciell och omtyckt valde jag en likadan. Dock är denna blankpolerad men min tidigare var matterad och bättre i förhållande till sin omgivning.
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9111-1000 |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 250 mm |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Höjd | 350 mm |
| Serie | 9000 |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8308715 |
| EAN-nr | 7319049111060 |

