Köksblandare Hansgrohe Focus E²
Rek. pris 2 991 kr
1 805 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Focus E²
1 805 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Focus E² från Hansgrohe är en stilren engreppsblandare med en svängbar pip. Denna blandare är utrustad med den energi- och vattenbesparande funktionen AirPower samt QuickClean som underlättar rengöring.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Köksblandare Focus E² från Hansgrohe är en stilren engreppsblandare med en svängbar pip. Denna blandare är utrustad med den energi- och vattenbesparande funktionen AirPower samt QuickClean som underlättar rengöring.
Övrigt
- ComfortZone 160
- Svängningsområde 360°
- Normalstråle
- Keramisk blandarsystem
- G ⅜-anslutningsslangar
- Lämpad för genomflödesvärmare
- Ljudklass: I
- Flödesklass: A
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Quick Clean
Beroende på vattnets hårdhet kan kalkrester bli problematiska och påverka duschfunktionerna. Med Quick Clean är det enkelt att gnugga bort kalkresterna från munstycket.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- ComfortZone 160
- Svängningsområde 360°
- Normalstråle
- Keramisk blandarsystem
- G ⅜-anslutningsslangar
- Lämpad för genomflödesvärmare
- Ljudklass: I
- Flödesklass: A
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Quick Clean
Beroende på vattnets hårdhet kan kalkrester bli problematiska och påverka duschfunktionerna. Med Quick Clean är det enkelt att gnugga bort kalkresterna från munstycket.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 31806800 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Piputsprång | 220 mm |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Funktion | AirPower, QuickClean |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Höjd | 229 mm |
| Serie | Focus |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Vikt | 2,5 kg |
| Garanti | 5 år |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8227628 |
| EAN-nr | 4011097506005 |








