Köksblandare Hansgrohe Logis M31 1-grepps
Rek. pris 2 642 kr
1 990 kr
Se priset!
DiskmaskinsavstängningAvstängningsventil Trio Perfekta för Disk- och Tvättmaskin
649 kr
Logis M31 1-grepps
1 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Logis M31 från Hansgrohe är en väggmonterad ettgreppsblandare med svängningsradie på 200° och har normalstråle.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Köksblandare Logis M31 från Hansgrohe är en väggmonterad ettgreppsblandare med svängningsradie på 200° och har normalstråle.
Övrigt
- Svängningsområde 220°
- Normalstråle
- Maximal flödesmängd vid 3 bar: 13 l/min
- Keramisk blandarsystem
- S-anslutningar
- Lämpad för genomflödesvärmare.
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Svängningsområde 220°
- Normalstråle
- Maximal flödesmängd vid 3 bar: 13 l/min
- Keramisk blandarsystem
- S-anslutningar
- Lämpad för genomflödesvärmare.
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 71836000 |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 150 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Funktion | AirPower |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Höjd | 177 mm |
| Serie | Logis |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Garanti | 5 år |
| Svängbar Pip | Ja |
| EAN-nr | 4011097766423 |


