Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip
Rek. pris 5 817 kr
fr.4 659 kr
Se priset!
Välj variant

INXX II med Utdragbar Pip
4 659 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Varumärke
MoraBeskrivning
Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Den har integrerad diskmaskinsavstängning för största trygghet. Den elektroniska diskmaskinsavstängningen är diskret placerad och stänger av vattenförsörjningen till diskmaskinen efter 4 eller 12 timmar.
Egenskaper
- Utdragbart munstycke med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning G3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Med integrerad elektronisk diskmaskinsavstängning, stänger automatisk efter 4 eller 12 timmar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Egenskaper
- Utdragbart munstycke med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning G3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Med integrerad elektronisk diskmaskinsavstängning, stänger automatisk efter 4 eller 12 timmar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Diskmaskinsavstängning | Ja, Nej |
| Färg | Krom, Svart Matt |
| Bredd | 106 mm |
| Piputsprång | 220 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Anslutning Vatten | G3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Höjd | 388 mm |
| Material | Mässing |
| Serie | INXX II |
| Typ | Köksblandare |
| Längd | 220 mm |
| Handdusch | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 272031.12CA, 272031.CA, 272041.12CA, 272041.CA |
