Köksblandare Tapwell Stick SK New L-PipDiskmaskinsavstängning: Ja
Rek. pris 3 695 kr
2 621 kr
Vald variant
Diskmaskinsavstängning:
Ja
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Stick SK New L-Pip
Diskmaskinsavstängning: Ja
2 621 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksblandare Tapwell Stick SK New är en snygg ettgreppsblandare i krom med L-pip som är svängbar. Köksblandaren finns att köpa med eller utan diskmaskinsavstängning.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Köksblandare Tapwell Stick SK New är en snygg ettgreppsblandare i krom med L-pip som är svängbar. Köksblandaren finns att köpa med eller utan diskmaskinsavstängning.
När det gäller Tapwells armaturer finns det också några ord att säga om materialvalen, den funktionella kvalitén och designen: vi lägger all tillverkning i Italien, som är världsledande när det gäller teknik, material och design. Tillsammans med Tapwells stora kännedom om svenska byggnormer, installationsmetoder och konsumentönskemål – och vår förmåga att översätta dessa i tydliga kravspecifikationer – kan resultatet bara bli ett: hög kvalitet och innovativ design till bra priser.
Teknisk data
- Testtryck max 1600 kPa.
- Arbetstryck 50-1000 kPa.
- Kallvatten min 5°C max 25°C.
- Varmvatten min 50°C max 80°C.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Teknisk data
- Testtryck max 1600 kPa.
- Arbetstryck 50-1000 kPa.
- Kallvatten min 5°C max 25°C.
- Varmvatten min 50°C max 80°C.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Recensioner
Clas EVerifierad köpare
för 4 år sedanBra kvalitet och funktion
UffisVerifierad köpare
för 5 år sedanVi är nöjda med den blandare vi har hemma av samma märke!
+ Snygg och ej klumpig
- Inte standardkoppling (tillförande ledningar) i blandaren
Linnea LVerifierad köpare
för 6 år sedanFungerar utmärkt och är snygg
JoulineVerifierad köpare
för 7 år sedanBra kvalité och snygg design. Lite större i själva blandaren än man tänkt sig, men inget störande.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 8309070 |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Färg | Krom |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8309070 |
| Svängbar Pip | Ja |
| Piputsprång | 230 mm |
| Höjd | 359 mm |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Serie | Stick SK New |
| Typ | Köksblandare |
| RSK-nr | 8309070 |
| EAN-nr | 8020913468065 |

