Torkskåp Nimo Easy Dryer 1900Svart, Vänster
10 214 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart
Hängning:
Vänster

Easy Dryer 1900
Svart, Vänster
10 214 kr
Förväntas åter i lager 2026-03-30
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Torkskåp Easy Dryer 1900 från Nimo är en praktisk Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Varumärke
NimoBeskrivning
Torkskåp Easy Dryer 1900 från Nimo är en praktisk Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Det är en hög golvmodell med tre rader uppfällbara och utdragbara hängare samt tre dörrhängare. Skåpet levereras med ventilationsanslutningar och det har justerbara fötter.
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 2,68 kWh vid normallast (4 kg)
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 2,68 kWh vid normallast (4 kg)
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Nimo |
| Art.Nr. | 62210301 |
| Färg | Svart |
| Hängning | Vänster |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Vikt | 61 kg |
| Bredd | 595 mm |
| Typ | Torkskåp |
| RSK-nr | 8035722 |
| EAN-nr | 7330095608205 |

