Köksfläkt Franke 1200B-10 60 cm Spirit Vit
Rek. pris 4 972 kr
4 189 kr
Se priset!

1200B-10 60 cm Spirit Vit
4 189 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksfläkt Franke 1200B-10 60 cm Spirit Vit är en köksfläkt för skåpmontering som har den senaste generationens EC-motor, Easy clean, aluminiumfilter och LED belysning. Det nya skjutspjället ger en ökad driftsäkerhet med låg bygghöjd (60 mm). Styrning av motor och spjäll sker på elektronisk väg.
Varumärke
FrankeBeskrivning
Köksfläkt Franke 1200B-10 60 cm Spirit Vit är en köksfläkt för skåpmontering som har den senaste generationens EC-motor, Easy clean, aluminiumfilter och LED belysning. Det nya skjutspjället ger en ökad driftsäkerhet med låg bygghöjd (60 mm). Styrning av motor och spjäll sker på elektronisk väg.
Den har en uppdaterad FSS-lösning med integrerad sensor: Alarm och Safe. Alarm fungerar utan PCU strömbrytningsenhet (bryter inte strömmen till spishäll). Safe med alarm-funktion kompletteras med PCU-strömbrytningsenhet och utgör en "spisvakt" som bryter strömmen till spishäll.
Min. montagehöjd är 440 mm för elspis. Får ej monteras över gasspis.
Min. montagehöjd är 440 mm för elspis. Får ej monteras över gasspis.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 300.0616.727 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Djup | 490 mm |
| Energiförbrukning | 18 kWh/år |
| Modell | Lägenhet |
| Bullernivå | 62 dBa dB(A) |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 62 dB-A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | A |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | A+ |
| Serie | Spirit |
| Belysning | 1x6,5 W |
| Spänning | 230 V |
| Typ | Standard Frånluft |
| Utförande | Skåpmonterad |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 62 dB-A |
| Ljudnivå | 62 dBa |
| EAN-nr | 7612985844444 |

