Köksfläkt Thermex Derby II Vägg
Rek. pris 12 075 kr
fr.9 990 kr
fr.3 990 krSpara 60 %Kampanj
Välj variant

Derby II Vägg
3 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Thermex Derby II i rostfritt stål är en genuin klassiker med kurviga former i glas och stål. En kraftfull och pålitlig köksfläkt med superenkel glastouch-kontroll.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Thermex Derby II i rostfritt stål är en genuin klassiker med kurviga former i glas och stål. En kraftfull och pålitlig köksfläkt med superenkel glastouch-kontroll.
Thermex Derby II har en klassisk design i rostfritt stål och glas. Man uppskattar designen och det rena utseendet den uppnår med den böjda glasskärmen. Den erbjuder ett överkomligt pris och är ett säkert och populärt köp som helt enkelt ser bra ut. Driften är enkel och intuitiv med glastouchkontroller som låter dig styra kåpans sugkraft och slå på och av ljuset. Rengöring av Derby II är enkel. Glaset kan rengöras med vanligt fönsterputs, och filtret kan enkelt avlägsnas och tvättas i diskmaskinen. Den inbyggda motorn säkerställer effektivt utsug på upp till 594 m³/t.
Recensioner
AndersVerifierad köpare
för 0 månader sedanBra med glas o tyst mot den gamla
Niclas HVerifierad köpare
för 4 månader sedanOtroligt tyst köksfläkt! På lägsta steget hörs det knappt alls att den ens är på. Den suger också bra och jag uppskattar designen.
+ Tyst
KristoferVerifierad köpare
för 5 månader sedanHar en tidigare modell hemma, ville ha en likadan på landet.
+ Snygg samt fungerar bra. :-)
- Något högre fläktljud än den tidigare modellen :-(
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 545.21.3068.2T |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 600, 700, 900 mm |
| Höjd | 1030 mm |
| Djup | 500 mm |
| Bullernivå | 41, 43 dB(A) |
| Energieffektivitet | A+ |
| Serie | Optica |
| Kapacitet | 594 m3/h |
| Typ | Köksfläkt |
| Utförande | Vägghängd |
| Garanti | 2 år |
