Köksfläkt Thermex Super Silent GT 60Vit
Rek. pris 11 060 kr
5 353 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit
Förväntas åter i lager 2026-05-22
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Super Silent Gt är en inbyggnadsfläkt från Thermex med extremt tystgående motor. Dubbla filter med Easy Clean och touchpanel i glas.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Super Silent Gt är en inbyggnadsfläkt från Thermex med extremt tystgående motor. Dubbla filter med Easy Clean och touchpanel i glas.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Recensioner
Tommy KVerifierad köpare
för 5 månader sedanSmidig, snygg, bra belysning
+ Mycket tyst
- Tar en del plats
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 520.19.1101.2 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 598 mm |
| Djup | 435 mm |
| Energiförbrukning | 22 kWh/år |
| Bullernivå | 57 dBa |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 57 dB-A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | B |
| Serie | Super Silent |
| Belysning | 2 x 1,5 W LED |
| Kapacitet | 550 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | B |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 39 dB-A |
| EAN-nr | 5703347523083 |

