Jetpump Beulco Garden Jet 82M
5 249 kr

Garden Jet 82M
5 249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Självsugande jetpump med gängade anslutningar och praktiskt handtag. Pumpen är utrustad med enfasmotor med inbyggt termiskt motorskydd.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Självsugande jetpump med gängade anslutningar och praktiskt handtag. Pumpen är utrustad med enfasmotor med inbyggt termiskt motorskydd.
Specifikationer
- Användningsområde: Bevattning
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: PN 8
- Max lyfthöjd: 47 m
Försedd med bärhandtag. Tillbehör 7m sugslang med RSKnr. 595 02 42.
- Användningsområde: Bevattning
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: PN 8
- Max lyfthöjd: 47 m
Försedd med bärhandtag. Tillbehör 7m sugslang med RSKnr. 595 02 42.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5950640 |
| Färg | Svart/Grön |
| Spänning | 230 V |
| Diameter Inlopp | 25 mm |
| Diameter Utlopp | 25 mm |
| Flöde | 60 l/min |
| Höjd | 268 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 410 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 638101000 |
| Material | Gjutjärn |
| Effekt/prestanda | 600 W |
| Serie | GardenJet |
| Produkttyp | Jetpump |
| Vikt | 11,2 kg |
| Bredd | 178 mm |
| RSK-nr | 5950640 |
| EAN-nr | 7331807054792 |
