Jetpump Beulco Jet 102 TVRA
6 295 kr

Jet 102 TVRA
6 295 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-21
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Jetpump med tillhörande ringpumpadaptersats för ersättning av gamla 2- och 3-hjuliga ringpumpar. Pumpen är utrustad med en trefasmotor med spänningsanslutning 3 x 400 V.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Jetpump med tillhörande ringpumpadaptersats för ersättning av gamla 2- och 3-hjuliga ringpumpar. Pumpen är utrustad med en trefasmotor med spänningsanslutning 3 x 400 V.
Specifikationer
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten, Tryckstegring
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten, Tryckstegring
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5950657 |
| Färg | Grön |
| Spänning | 400 V |
| Diameter Inlopp | 25 mm |
| Diameter Utlopp | 25 mm |
| Flöde | 60 l/min |
| Höjd | 240 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 470 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 638230000 |
| Material | Gjutjärn |
| Effekt/prestanda | 750 W |
| Serie | Jet |
| Produkttyp | Jetpump |
| Vikt | 14 kg |
| Bredd | 240 mm |
| RSK-nr | 5950657 |
| EAN-nr | 7331807055102 |
