Jetpump Beulco Jet 45/50T
Rek. pris 13 445 kr
12 386 kr
Se priset!

Jet 45/50T
12 386 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Självsugande jetpump med effekt på 1,10 kW utrustad med gängade anslutningar. Pumpen har trefasmotor. Motorn ska kopplas över lämpligt motorskydd.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Självsugande jetpump med effekt på 1,10 kW utrustad med gängade anslutningar. Pumpen har trefasmotor. Motorn ska kopplas över lämpligt motorskydd.
Specifikationer
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten, Tryckstegring
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Max lyfthöjd: 62 m
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten, Tryckstegring
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Max lyfthöjd: 62 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5950621 |
| Färg | Svart/Grön |
| Spänning | 400 V |
| Diameter Inlopp | 32 mm |
| Diameter Utlopp | 25 mm |
| Flöde | 80 l/min |
| Höjd | 255 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 558 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 630022000 |
| Material | Gjutjärn |
| Effekt/prestanda | 1100 W |
| Serie | Jet |
| Produkttyp | Jetpump |
| Vikt | 31 kg |
| Bredd | 210 mm |
| RSK-nr | 5950621 |
| EAN-nr | 7393113300222 |
