Länspump Beulco F1/50M
Rek. pris 5 298 kr
4 164 kr
Se priset!

F1/50M
4 164 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dränkbar länspump med utlopp uppåt och flottör. Max sänkdjup 10 m och fri passage för partiklar upp till Ø 10 mm. Pumpen är utrustad med enfasmotor med inbyggt termiskt motorskydd samt 10 meter elkabel. 230V motor på 0,37 kW med inbyggt överhettningsskydd.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Dränkbar länspump med utlopp uppåt och flottör. Max sänkdjup 10 m och fri passage för partiklar upp till Ø 10 mm. Pumpen är utrustad med enfasmotor med inbyggt termiskt motorskydd samt 10 meter elkabel. 230V motor på 0,37 kW med inbyggt överhettningsskydd.
Specifikationer
- Användningsområde: Tömning av pumpgropar, källare, grunder m.m.
- Material: Rostfritt stål
- Arbetstemperatur: 0°C/+50°C, omgivning +40°C
- Max lyfthöjd: 9 m
- Användningsområde: Tömning av pumpgropar, källare, grunder m.m.
- Material: Rostfritt stål
- Arbetstemperatur: 0°C/+50°C, omgivning +40°C
- Max lyfthöjd: 9 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5890066 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Spänning | 230 V |
| Diameter Inlopp | 32 mm |
| Flöde | 220 l/min |
| Tillverkarens Art.Nr. | 633032000 |
| Material | Rostfritt stål |
| Effekt/prestanda | 370 W |
| Serie | F1 |
| Produkttyp | Länspump |
| RSK-nr | 5890066 |
| EAN-nr | 7331807050855 |
