Pumpautomat Beulco AquaJet 102M-60
10 927 kr

AquaJet 102M-60
10 927 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Pumpautomat bestående av en självsugande jetpump, tank med innerfoder av polyprofen samt butylmembran, tryckströmsbrytare samt tryckmätare och slang. Med en motoreffekt på 750 W och en trycktank som rymmer 60 liter. Pumpautomat med tillhörande trycktank och automatik.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Pumpautomat bestående av en självsugande jetpump, tank med innerfoder av polyprofen samt butylmembran, tryckströmsbrytare samt tryckmätare och slang. Med en motoreffekt på 750 W och en trycktank som rymmer 60 liter. Pumpautomat med tillhörande trycktank och automatik.
Specifikationer
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten
- Material: Gjutjärn
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5950273 |
| Färg | Vit/Svart |
| Spänning | 230 V |
| Diameter Inlopp | 25 mm |
| Diameter Utlopp | 25 mm |
| Flöde | 60 l/min |
| Höjd | 649 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 750 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 638244000 |
| Material | Gjutjärn |
| Effekt/prestanda | 750 W |
| Serie | Aqua Jet |
| Produkttyp | Pumpautomat |
| Vikt | 26 kg |
| Bredd | 293 mm |
| RSK-nr | 5950273 |
| EAN-nr | 7331807055133 |
