Pumpautomat Beulco AquaJet Inox 102M
Rek. pris 6 835 kr
4 497 kr
Se priset!

AquaJet Inox 102M
4 497 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-15
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Pumpautomat bestående av en självsugande jetpump med rostfritt pumphus, tank med innerfoder av polyprofen samt butylmembran, tryckströmsbrytare samt tryckmätare och slang. Med motoreffekt 700 W. Trycktankens volym är 24 liter.
Varumärke
BeulcoBeskrivning
Pumpautomat bestående av en självsugande jetpump med rostfritt pumphus, tank med innerfoder av polyprofen samt butylmembran, tryckströmsbrytare samt tryckmätare och slang. Med motoreffekt 700 W. Trycktankens volym är 24 liter.
Specifikationer
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten
- Material: Rostfritt stål
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Max lyfthöjd: 53 m
- Användningsområde: Bevattning, Eget vatten
- Material: Rostfritt stål
- Arbetstemperatur: 0°C/+35°C, omgivning +40°C
- Max Arbetstryck: 8 bar
- Max lyfthöjd: 53 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beulco |
| Art.Nr. | 5950271 |
| Spänning | 230 V |
| Diameter Inlopp | 25 mm |
| Diameter Utlopp | 25 mm |
| Flöde | 60 l/min |
| Höjd | 546 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 543 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 638163000 |
| Material | Rostfritt stål |
| Effekt/prestanda | 700 W |
| Serie | Aqua Jet |
| Produkttyp | Pumpautomat |
| Vikt | 17,1 kg |
| Bredd | 260 mm |
| Färg | Vit/Rostfritt stål |
| RSK-nr | 5950271 |
| EAN-nr | 7331807054952 |
