Trädgårdshus PLUS Multi 10 m2 16958Utan takpapp, aluminiumslister och H-stolpfötter
28 540 kr
Se priset!
Vald variant
Utförande:
Utan takpapp, aluminiumslister och H-stolpfötter

Multi 10 m2 16958
Utan takpapp, aluminiumslister och H-stolpfötter
28 540 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Med Classic Multi Trädgårdshus tar vi redskapsboden tillbaka till sina rötter när det gäller design.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Med Classic Multi Trädgårdshus tar vi redskapsboden tillbaka till sina rötter när det gäller design.
Trädgårdshuset är en modern tolkning av den traditionella och superpraktiska redskapsbod med sadeltak som vi känner så väl från hemträdgårdar i generationer. Den övergripande designen är oförändrad, men vi har lagt till några fina och stilrena detaljer i form av aluminiumkanter, gavlar med liggande panelbrädor och robusta dörrar med varmförzinkade beslag.
Invändigt har boden en bra höjd, vilket ger gott om utrymme och optimal planlösning för förvaring, verkstad eller kanske en liten mysig loungedel.
Det här är ett tidlöst skjul som förhöjer helhetsintrycket av alla uterum, oavsett byggnadsstil, och ger dig massor av energi och möjligheter i vardagen.
Invändigt har boden en bra höjd, vilket ger gott om utrymme och optimal planlösning för förvaring, verkstad eller kanske en liten mysig loungedel.
Det här är ett tidlöst skjul som förhöjer helhetsintrycket av alla uterum, oavsett byggnadsstil, och ger dig massor av energi och möjligheter i vardagen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 16958-1 |
| Färg | Obehandlad |
| Utförande | Utan takpapp, aluminiumslister och H-stolpfötter |
| Vikt | 585 kg |
| Material | Furu/Gran |
| Modell | 2 moduler med öppen front |
| Takdesign | Sadeltak |
| Serie | Classic |
| Produkttyp | Trädgårdshus |
| Höjd | 2800 mm |
| Längd | 4230 mm |
| Bredd | 2340 mm |
| Bredd | 2340 cm |
| EAN-nr | 5703393747334 |


