Vedskjul Skotte Garden Värna Mellan Svart Stål 163 cm
999 kr
990 krSänkt pris!

Värna Mellan Svart Stål 163 cm
990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trött på blöt ved? Skydda då din ved mot väta med hjälp av detta stilrena vedskjul. Skjulet är tillverkat i galvaniserad plåt för att skydda mot rost, och sedan pulverlackerats svart för att smälta in. Vedskjulet kommer knock down och kräver montering.
Varumärke
Skotte GardenBeskrivning
Trött på blöt ved? Skydda då din ved mot väta med hjälp av detta stilrena vedskjul. Skjulet är tillverkat i galvaniserad plåt för att skydda mot rost, och sedan pulverlackerats svart för att smälta in. Vedskjulet kommer knock down och kräver montering.
Egenskaper
- Skydd mot regn och oväder
- Lättmonterat
- Underhållsfritt
Obs! Avlägsna snö vid mer än 15 cm snödjup.
Fördelar: Vedskjul Skotte Garden Värna Mellan Svart Stål 163 cm
- Skyddar ved mot väta
- Lättmonterat och underhållsfritt
- Robust konstruktion i galvaniserad plåt
- Skydd mot regn och oväder
- Lättmonterat
- Underhållsfritt
Obs! Avlägsna snö vid mer än 15 cm snödjup.
Fördelar: Vedskjul Skotte Garden Värna Mellan Svart Stål 163 cm
- Skyddar ved mot väta
- Lättmonterat och underhållsfritt
- Robust konstruktion i galvaniserad plåt
Dokument
Recensioner
Eva SVerifierad köpare
för 1 år sedanOtydligt monteringsanvisning, klen konstruktion, väldigt korta skruvar.
+ Fyller sin funktion när veden är på plats.
- Klen
Martina LVerifierad köpare
för 2 år sedanDet brakade ihop fullständigt när vi staplade ved i det. Vet inte om vi fick ett måndagsexemplar eller om det inte är meningen att man ska ha ved i vedskjulet…
Jens Verifierad köpare
för 3 år sedanRelativt stadig när man fyller upp med ved, men underredet och taket lite klent. Annars nöjd som helhet.
+ Rymlig och relativt stadig när man väl fyller med ved
- Taket sitter OK men borde vara fast med skruvar, stabilare underrede
Egenskaper
| Varumärke | Skotte Garden |
| Art.Nr. | 104009 |
| Färg | Svart |
| Djup | 830 mm |
| Höjd | 1540 mm |
| Längd | 1630 mm |
| Material | Stål |
| Modell | Mellan |
| Serie | Värna |
| Produkttyp | Vedskjul |
| Bredd | 830 mm |
| EAN-nr | 7350125470947 |
