Vedklyv Kindling Cracker Original

Original

Beskrivning
Recensioner
Skitbra grej att ha!! Verkligen otroligt smidigt att använda. Med rätt set-up (bra höjd, bra fundering t.ex stor trästubb, hög med stubbar) omöjligt för en vanlig vedklyv att gör det snabbare!
Väldigt bra produkt som verkligen håller vad den lovar. Enkel att arbeta med och säker
Kanonbra på alla sätt!
Kanon. Bästa verktyget i lådan!👍
Den fungerar som tänkt.
Imponerande bra produkt. Förundrad över hur väl den fungerar!
Perfekt vedklyvare och mycket bra material. Prisvärt!
Fantastisk idé att vända på en yxa. Borde vara tillgänglig för alla att köpa.
Fungerar som den ska
Fungerar som utlovat. Toppen.
Å, så enkel att använda för en gammal tant som aldrig lyckats klyva ved med yxa.
Så enkel och effektiv
Funkar utmärkt! Lätt att klyva veden till lagom stora kamin-pinnar.
Bästa köpet! Används dagligen!!!
Köpte inte pga expeditionsavgift
Lätt att använda för alla och framförallt att slippa använda vanlig klyvyxa. Både tungt och farligt.
Mycket bra vedklyv
Minska skaderisk som finns om man använder yxa.
Supernöjd med denna produkt
enkel att spinta ved
Toppen även till finare stickor!
En bra och säker produkt som underlättar tillverkningen av tändved. Vi eldar dagligen under vår långa nordiska vinter i två av våra kakelugnar, en järnkamin och en köksspis för viss matlagning samt för uppvärmning av mangårdsbyggnaden på vår gård, varav stora kvantiteter tändved således åtgår. Kindling Cracker snabbar upp produktionen av tändved avsevärt, och en slägghammare är mycket säkrare att hantera i vedbodens dunkel än klyvyxan. Två skruvhål i basen tillåter fastsättning medelst fransk träskruv i huggkubben vilket gör att produkten står stadigt.
Riktigt bra och vass!
Den är suverän helt enkelt.
Hej. Detta är en helt underbar vedklyv till att hugga upp Spetor till kaminen. Ingen risk att man klämmer sej eller gör sej illa. Helt klart superkanon
Bra, mycket bra produkt.
perfekt produkt. Lätt att hantera
Egenskaper
| Varumärke | Kindling Cracker |
| Art.Nr. | 1001 |
| Garanti | 5 år |
| Bredd | 23 cm |
| Diameter | 60 cm |
| Längd | 23 cm |
| Vikt | 4,8 kg |
| Produkttyp | Vedklyv |
| Höjd | 31 cm |
| Färg | Svart |
| Material | Emaljerat stål |
| EAN-nr | 639072434439 |









