Positionsdyna Fritab Woodline Utomhus
fr.670 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Woodline Utomhus
670 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Positionsdyna Woodline från Fritab. Boxsydd dyna som passar till positionsfåtöljer i aluminium, konstrotting, teak, furu eller plast. Dyna med fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort.
Varumärke
FritabBeskrivning
Positionsdyna Woodline från Fritab. Boxsydd dyna som passar till positionsfåtöljer i aluminium, konstrotting, teak, furu eller plast. Dyna med fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort.
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 50x75x48 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 50x75x48 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Recensioner
Agneta OVerifierad köpare
för 2 år sedanFritabs dynor är enligt min mening de bästa på marknaden. Den färg jag valde - mörkgrön - är en fröjd för ögat och smälter in i naturen.
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Höjd | 750 mm |
| Serie | Woodline |
| Produkttyp | Positionsdyna |
| Bredd | 500 mm |
| Djup | 480 mm |
| Mått | 75x50 cm |
| Färg | Askgrå, Beige, Bordeaux, Grön, Marin, Mossgrön, Oliv, Sand, Svart, Taupe |
| Material | Akryl, Dralon/Akryl, Polyester/bomull |
