Sidokuddar Fritab Flock Askgrå
275 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Sidokuddar Flock från Fritab. Flockstoppad fyllning för bästa passform och komfort. Passar bland annat till hammockar och klassiska furufåtöljer.
Varumärke
FritabBeskrivning
Sidokuddar Flock från Fritab. Flockstoppad fyllning för bästa passform och komfort. Passar bland annat till hammockar och klassiska furufåtöljer.
Bekväma dynor av hög kvalitet är vad du behöver för att njuta lite extra i sommar. De flesta av Fritabs dynor är tillverkade i dralon. Dralondynor är ett perfekt val om du är trött på att dina dynor bleks snabbt och blir "nersuttna".
Specifikationer
- Fyllning: Riven/skuren polyester
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Höjd: 27 cm
- Bredd: 48 cm
Specifikationer
- Fyllning: Riven/skuren polyester
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Höjd: 27 cm
- Bredd: 48 cm
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 195,34 |
| Färg | Askgrå |
| Material | Akryl |
| Serie | Standard |
| Produkttyp | Sidokuddar |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 270 mm |
| Mått | 48x27 cm |
| EAN-nr | 7331889195345 |
