Sittdyna Fritab Fiji Utomhus
fr.230 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Fiji Utomhus
230 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sittdyna Fiji från Fritab. Tillverkad i enfärgad Dralon. Dyna med fibervadd svept runt polyeterkärna för mjuk komfort.
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Fiji från Fritab. Tillverkad i enfärgad Dralon. Dyna med fibervadd svept runt polyeterkärna för mjuk komfort.
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 40x42 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 40x42 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Recensioner
IngridVerifierad köpare
för 3 år sedanSnygg färg som passar i grönskan, material som tål utevistelse ock inte tar åt sig smuts. Har enkelt tvättat av fågelboet.
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Djup | 420 mm |
| Serie | Fiji |
| Produkttyp | Sittdyna |
| Bredd | 400 mm |
| Mått | 40x42 cm |
| Färg | Bordeaux, Marin, Oliv, Sand, Svart |
| Material | Akryl, Dralon/Akryl, Polyester/bomull |
