Sittdyna Fritab Krabi Sunbrella Utomhus
fr.595 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Krabi Sunbrella Utomhus
595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Specifikationer
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Djup | 490 mm |
| Material | Akryl |
| Serie | Sunbrella |
| Produkttyp | Sittdyna |
| Bredd | 460 mm |
| Mått | 46x49 cm |
| Färg | Beige, Blå, Charcoal, Sooty |
