Sittdyna Fritab Krabi Sunbrella UtomhusHeather Beige
Rek. pris 910 kr
699 kr
628 krSpara 10 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Beige

Krabi Sunbrella Utomhus
Heather Beige
628 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Specifikationer
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 585,162 |
| Färg | Beige |
| Djup | 490 mm |
| Mått | 46x49 cm |
| Bredd | 460 mm |
| Material | Akryl |
| Serie | Sunbrella |
| Produkttyp | Sittdyna |
| EAN-nr | 7331889585627 |
