Sittdyna Fritab Laos Utomhus
fr.240 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Laos Utomhus
240 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Laos från Fritab. Dyna med fibervadd svept runt polyeterkärna för mjuk komfort.
Bekväma dynor av hög kvalitet är vad du behöver för att njuta lite extra i dina utemöbler eller rottingmöbler i sommar. De flesta av Fritabs dynor är tillverkade av dralon. Dralon dynorna är ett perfekt val till dina utemöbler om du är trött på att dina dynor bleks snabbt, tappar färg eller tappar formen.
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 45x42 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 45x42 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Färg | Askgrå, Beige, Bordeaux, Grön, Marin, Mossgrön, Oliv, Sand, Svart |
| Material | Akryl, Dralon/Akryl |
| Serie | Laos |
| Produkttyp | Sittdyna |
| Djup | 420 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Mått | 45x42 cm |

