Sittdyna Fritab Sunbrella UtomhusHeather Beige
Rek. pris 750 kr
559 kr
519 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Beige

Sunbrella Utomhus
Heather Beige
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sittdyna Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Specifikationer
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 44x43 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 44x43 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 581,162 |
| Färg | Beige |
| Djup | 430 mm |
| Mått | 44x43 cm |
| Bredd | 440 mm |
| Material | Akryl |
| Serie | Sunbrella |
| Typ | Sittdyna |
| EAN-nr | 7331889581629 |
