Universaldyna Fritab Selection Utomhus
fr.525 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Selection Utomhus
525 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Universaldyna Selection från Fritab. Dynan är boxsydd med vit keder och brodyr. Dyna med fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort.
Varumärke
FritabBeskrivning
Universaldyna Selection från Fritab. Dynan är boxsydd med vit keder och brodyr. Dyna med fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort.
Selection är en klassisk kollektion av dynor. Hela Selection serien är gjord i dralon tyg, en textil med hög kvalitet och bra färgäkthet, vilket gör att färgen i dynan håller sig stark och fin länge. Kollektionen görs i tre olika utföranden - Positionsdyna, däckstolsdyna och universaldyna.
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 46x50x43 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Specifikationer
- Fyllning: Hel polyeterkärna svept med fibervadd
- Yttertyg: Dralon/Akryl
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 46x50x43 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Höjd | 500 mm |
| Material | Akryl |
| Serie | Selection |
| Produkttyp | Universaldyna |
| Bredd | 460 mm |
| Djup | 430 mm |
| Mått | 50x46 cm |
| Färg | Grå, Natur, Röd |
