Bänkset Utomhus PLUS Tryckimpregnerat Trä
fr.7 844 kr
Se priset!
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-05-29
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bänkset med bord och två bänkar tillverkade i tryckimpregnerat trä. Materialen är en tuff mix av plankor och galvaniserat stål i fyrkantsprofil.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Bänkset med bord och två bänkar tillverkade i tryckimpregnerat trä. Materialen är en tuff mix av plankor och galvaniserat stål i fyrkantsprofil.
Levereras omonterat.
Mått:
Bord (BxLxH): 770x1860x720 mm
Bänk (BxLxH): 380x1760x440 mm
Bänk med ryggstöd: (BxLxH): 380x1760x810 mm
Mått:
Bord (BxLxH): 770x1860x720 mm
Bänk (BxLxH): 380x1760x440 mm
Bänk med ryggstöd: (BxLxH): 380x1760x810 mm
Dokument
Recensioner
Anna J MVerifierad köpare
för 7 år sedanÖverlag är jag nöjd med produkten. Jag köpte den för att jag var trött på trädgårdsmöbler som kräver en massa underhåll och inte håller. Negativt är att finishen på möblerna är väldigt grov och vi har fått slipa metallen efter att ha förstört flera par byxor. Dessutom är en del brädor så slagna att den ena bänken blir sned. Hoppas på att detta blir bättre när virket torkar helt. Positivt är att möblerna är robusta och att många kan sitta.
+ Rymmer många
- För grov finish
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Färg | Brun |
| Höjd | 370 mm |
| Längd | 1770 mm |
| Material | Furu/Stål |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bänkbord |
| Bredd | 1200 mm |
| Träslag | Tryckimpregnerat |
| Hopfällbar | Nej |
| Offentlig Miljö | Ja |
| Antal Sittplatser | 8 |
| Utförande | Ryggstöd på båda bänkarna, Ryggstöd på en bänk, Utan ryggstöd |
| Vikt | 104,5, 122,2, 139,9 kg |
