Cafégrupp Venture Home Borneo Bord med 2 Copacabana Stolar
fr.5 199 kr
Välj variant

Borneo Bord med 2 Copacabana Stolar
5 199 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En perfekt cafégrupp till den lilla balkongen eller uteplatsen! Bordet från serien Borneo har följsamma former och en tidlös Skandinavisk design. Bordsskivan är ribbad och böljar ner längs kanterna vid benen. Genomgående tillverkat i aluminium vilket ger dig ett slitstarkt bord som är enkelt att flytta omkring på. Här i snygg kombination med 2 st matstolar från serien Copacabana. Stolarna har raka nordiska former och är stapelbara. Sitsen är i textilene och stolsbenen i aluminium. Duka ut fikan i sommar och njut av trivsamma stunder!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
En perfekt cafégrupp till den lilla balkongen eller uteplatsen! Bordet från serien Borneo har följsamma former och en tidlös Skandinavisk design. Bordsskivan är ribbad och böljar ner längs kanterna vid benen. Genomgående tillverkat i aluminium vilket ger dig ett slitstarkt bord som är enkelt att flytta omkring på. Här i snygg kombination med 2 st matstolar från serien Copacabana. Stolarna har raka nordiska former och är stapelbara. Sitsen är i textilene och stolsbenen i aluminium. Duka ut fikan i sommar och njut av trivsamma stunder!
Bord
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
- Höjd: 75 cm
Stol
- Bredd: 56,5 cm
- Djup: 60 cm
- Höjd: 88 cm
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
- Höjd: 75 cm
Stol
- Bredd: 56,5 cm
- Djup: 60 cm
- Höjd: 88 cm
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Sittbredd | 41 cm |
| Produkttyp | Cafégrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Sittdjup | 49 cm |
| Material | Aluminium,Textilene |
| Serie | Borneo/Copacabana |
| Sitthöjd | 42 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Färg | Svart, Svart/Beige |
