Cafégrupp Venture Home Borneo Bord med 2 Peking Stolar
fr.5 425 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En stilren och inbjudande cafégrupp som utstrålar charm! Bordet från serien Borneo har följsamma former och en tidlös Skandinavisk design. Bordsskivan är ribbad och böljar ner längs kanterna vid benen. Genomgående tillverkat i aluminium vilket ger dig ett slitstarkt bord som är enkelt att flytta omkring på. Här i snygg kombination med 2st matstolar från serien Peking. Det ribbade utförandet i aluminium och smickrande kulören gör att stolen både känns modern och tidlös. Duka ut fikan i sommar!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
En stilren och inbjudande cafégrupp som utstrålar charm! Bordet från serien Borneo har följsamma former och en tidlös Skandinavisk design. Bordsskivan är ribbad och böljar ner längs kanterna vid benen. Genomgående tillverkat i aluminium vilket ger dig ett slitstarkt bord som är enkelt att flytta omkring på. Här i snygg kombination med 2st matstolar från serien Peking. Det ribbade utförandet i aluminium och smickrande kulören gör att stolen både känns modern och tidlös. Duka ut fikan i sommar!
Bord
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
- Höjd: 75 cm
Stol
- Bredd: 57 cm
- Djup: 64 cm
- Höjd: 85 cm
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
- Höjd: 75 cm
Stol
- Bredd: 57 cm
- Djup: 64 cm
- Höjd: 85 cm
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Material | Aluminium |
| Sittdjup | 43 cm |
| Sitthöjd | 46 cm |
| Sittbredd | 43 cm |
| Serie | Borneo/Peking |
| Produkttyp | Cafégrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Färg | Beige, Beige/Svart |
