Cafégrupp Venture Home Break Ø90 cm med 2 Lindos Stolar med Armstöd
7 115 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bordet Break har ett klassiskt utförande med en rund bordsskiva i aintwood och ett underrede i svart aluminium. Här i modern kombination med 2 st lattefärgade matstolar från serien Lindos. Stolarna har stilrent smala ben och integrerade armstöd i svart aluminium och en sits i slitstarkt beige rep. Den jordnära kulören ger ett varmt intryck till möblemanget och skapar en charmig plats på din altan!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Bordet Break har ett klassiskt utförande med en rund bordsskiva i aintwood och ett underrede i svart aluminium. Här i modern kombination med 2 st lattefärgade matstolar från serien Lindos. Stolarna har stilrent smala ben och integrerade armstöd i svart aluminium och en sits i slitstarkt beige rep. Den jordnära kulören ger ett varmt intryck till möblemanget och skapar en charmig plats på din altan!
Mått Break matbord
Total höjd: 74 cm
Diameter: 90 cm
Höjd till bordsskiva: 70,3 cm
Mått Lindos stol
Total höjd: 85 cm
Total bredd: 55 cm
Totalt djup: 66 cm
Sitshöjd: 47 cm
Sitsbredd: 44,4 cm
Total höjd: 74 cm
Diameter: 90 cm
Höjd till bordsskiva: 70,3 cm
Mått Lindos stol
Total höjd: 85 cm
Total bredd: 55 cm
Totalt djup: 66 cm
Sitshöjd: 47 cm
Sitsbredd: 44,4 cm
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR22658 |
| Rygghöjd | 45 cm |
| Färg | Beige/Svart |
| Diameter | 90 cm |
| Material | Stål |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Sittbredd | 44,4 mm |
| Serie | Break |
| Toppskiva | Aintwood, aluminium |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Antal Sittplatser | 2 |



