Cafégrupp Venture Home Break Ø90 cm med 2 Slit Stolar
fr.8 655 kr

Break Ø90 cm med 2 Slit Stolar
8 655 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Break cafébord är det perfekta bordet för sommarens alla utefrukostar och eftermiddagsfikor. Bordsskivan är i aintwood och de lätt utsvängda benen i aluminium. Här tillsammans med trendsäkra matstolar från serien Slit, lika bekväma som moderna. Stolarna har integrerade armstöd i svart aluminium och en grå dyna för extra komfort.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Break cafébord är det perfekta bordet för sommarens alla utefrukostar och eftermiddagsfikor. Bordsskivan är i aintwood och de lätt utsvängda benen i aluminium. Här tillsammans med trendsäkra matstolar från serien Slit, lika bekväma som moderna. Stolarna har integrerade armstöd i svart aluminium och en grå dyna för extra komfort.
Mått Break matbord
Total höjd: 74 cm
Diameter: 90 cm
Höjd till bordsskiva: 70,3 cm
Mått Slit motsol
Total höjd: 76 cm
Total bredd: 59 cm
Totalt djup: 62 cm
Sitshöjd: 45 cm
Sitsbredd: 48 cm
Total höjd: 74 cm
Diameter: 90 cm
Höjd till bordsskiva: 70,3 cm
Mått Slit motsol
Total höjd: 76 cm
Total bredd: 59 cm
Totalt djup: 62 cm
Sitshöjd: 45 cm
Sitsbredd: 48 cm
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Rygghöjd | 36 cm |
| Diameter | 90 cm |
| Material | Aluminium, bomull, skum, polyester |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 480 mm |
| Serie | Break |
| Toppskiva | Aintwood, aluminium |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Färg | Svart/Grå |
