Cafégrupp Venture Home Kenya Klaffbord med 2 Kenya Positionsstolar
7 095 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En mysig cafégrupp från serien Kenya är precis vad din uteplats behöver. Det nätta bordet är hopfällbart i vacker teak passar utmärkt för sommarens alla utefrukostar och eftermiddagsfikor. Med sitt klassiska utförande och smidiga design är bordet enkelt att matcha och smidigt att flytta runt. Stolarna är fällbara i flera lägen och har armstöd för extra komfort. Tillverkade i smakfull teak i en ribbad design som ger ett väldigt modernt intryck.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
En mysig cafégrupp från serien Kenya är precis vad din uteplats behöver. Det nätta bordet är hopfällbart i vacker teak passar utmärkt för sommarens alla utefrukostar och eftermiddagsfikor. Med sitt klassiska utförande och smidiga design är bordet enkelt att matcha och smidigt att flytta runt. Stolarna är fällbara i flera lägen och har armstöd för extra komfort. Tillverkade i smakfull teak i en ribbad design som ger ett väldigt modernt intryck.
Mått bord
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
Mått stol
- Höjd: 105 cm
- Bredd: 62 cm
- Djup: 73 cm
- Sitshöjd: 44 cm
- Sitsbredd: 51 cm
- Sitsdjup: 44 cm
- Viktkapacitet: 125 kg
- Längd: 70 cm
- Bredd: 70 cm
Mått stol
- Höjd: 105 cm
- Bredd: 62 cm
- Djup: 73 cm
- Sitshöjd: 44 cm
- Sitsbredd: 51 cm
- Sitsdjup: 44 cm
- Viktkapacitet: 125 kg
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR22792 |
| Färg | Natur |
| Höjd | 750 mm |
| Längd | 700 mm |
| Material | Teak |
| Sittdjup | 45 cm |
| Sittbredd | 50 cm |
| Serie | Kenya |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Cafégrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Bredd | 700 mm |
| Antal Stolar | 2 |





