Loungeset Venture Home Washington Utomhus
14 889 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Exklusivt loungeset med en kombination av tidlös design och en fantastisk komfort till din uteplats eller altan. Washington Loungesetet består av två reclinerfåtöljer, två fotpallar inklusive mjuka sandfärgade pickerade dynor samt ett sidobord med en bordsskiva av glas.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Exklusivt loungeset med en kombination av tidlös design och en fantastisk komfort till din uteplats eller altan. Washington Loungesetet består av två reclinerfåtöljer, två fotpallar inklusive mjuka sandfärgade pickerade dynor samt ett sidobord med en bordsskiva av glas.
Loungesetet är tillverkat av en aluminiumstomme och naturfärgad konstrotting med dekorativa detaljer som skapar en iögonfallande och inbjudande helhet! Luta dig tillbaka, koppla av och sitt bekvämt i sommar!
Skötselråd
Konstrotting är ett plastmaterial som passar alldeles utmärkt för vårt skandinaviska klimat. Materialet är UV-beständigt och tåler väder och vind. Att det är UV-beständigt gör att möblerna inte bleknas, däremot rekommenderar vi alltid att förvara möblerna under ett möbelskydd eller på annat vis torrt och svalt – för att förlänga livslängden.
Skötselråd
Konstrotting är ett plastmaterial som passar alldeles utmärkt för vårt skandinaviska klimat. Materialet är UV-beständigt och tåler väder och vind. Att det är UV-beständigt gör att möblerna inte bleknas, däremot rekommenderar vi alltid att förvara möblerna under ett möbelskydd eller på annat vis torrt och svalt – för att förlänga livslängden.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 9192-089 |
| Produkttyp | Loungeset |
| Material | Aluminum/Wicker |
| Höjd | 103 cm |
| Användningsområde | Utomhus |
| Kollektion | Outdoor 25 |
| Bredd | 69 cm |
| Serie | Washington |
| Djup | 88 cm |
| Färg | Vit/Brun |
| EAN-nr | 7340220839619 |











