Matgrupp Venture Home Aleyna 160/240 med 6 Leon Matstolar
17 425 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matgrupp Aleyna 160/240 med 6 Leon Matstolar från Venture Home är en elegant matgrupp för uteplats eller trädgård med ett rektangulärt bord och sex stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1600 till 2400 mm och det är tillverkat av aluminium och Aintwood. De medföljande stolarna är tillverkade av aluminium och rep. Denna grupp kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Aleyna 160/240 med 6 Leon Matstolar från Venture Home är en elegant matgrupp för uteplats eller trädgård med ett rektangulärt bord och sex stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1600 till 2400 mm och det är tillverkat av aluminium och Aintwood. De medföljande stolarna är tillverkade av aluminium och rep. Denna grupp kräver lättare montering.
Detta ingår
- 6 st stolar
- 1 st bord
Mått Stol
- Bredd: 590 mm
- Djup: 590 mm
- Höjd: 855 mm
Mått Bord
- Bredd: 1000 mm
- Höjd: 740 mm
- Längd: 1600-2400 mm
Övrigt
- Mått mellan ben långsida: 146 cm
- Höjd till undersida bord: 64 cm
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
- 6 st stolar
- 1 st bord
Mått Stol
- Bredd: 590 mm
- Djup: 590 mm
- Höjd: 855 mm
Mått Bord
- Bredd: 1000 mm
- Höjd: 740 mm
- Längd: 1600-2400 mm
Övrigt
- Mått mellan ben långsida: 146 cm
- Höjd till undersida bord: 64 cm
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18942 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 40,5 cm |
| Färg | Svart/Grå |
| Förlängningsbart | Ja |
| Material | Aintwood/Aluminium/Rep |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 380 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 490 mm |
| Serie | Aleyna |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Aintwood |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Ja |









