Matgrupp Venture Home Aleyna 224/324 med 8 Lova StolarVit/Grå
26 285 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matgrupp Venture Home Aleyna med åtta stycken Lova stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 2240 till 3240 mm.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Aleyna med åtta stycken Lova stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 2240 till 3240 mm.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18428 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 43,5 cm |
| Färg | Vit/Grå |
| Förlängningsbart | Ja |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 455 mm |
| Sitthöjd | 455 mm |
| Sittbredd | 410 mm |
| Serie | Aleyna |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Aintwood |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 8 |
| Iläggsskiva | Ja |




