Matgrupp Venture Home Perla 152/210 med 6 Siri MatstolarBlanka Ben
14 869 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matgrupp Perla 152/210 med 6 Siri Matstolar från Venture Home är en trevlig matgrupp för uteplats eller trädgård med ett ett bord och sex Siri-stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1520 till 2100 mm.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Perla 152/210 med 6 Siri Matstolar från Venture Home är en trevlig matgrupp för uteplats eller trädgård med ett ett bord och sex Siri-stolar. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1520 till 2100 mm.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18952 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 42 cm |
| Färg | Vit/Natur |
| Förlängningsbart | Ja |
| Ben | Blank |
| Material | Aintwood/Aluminium/Textilene |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 450 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 460 mm |
| Serie | Perla |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Teak |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Ja |








