Matgrupp Venture Home Perla 160/240 med 8 Asta Stolar
fr.18 655 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matgrupp Perla 160/240 med 8 Asta Stolar från Venture Home är en stilren matgrupp med ett bord och åtta stolar som passar bra på uteplatsen eller i trädgården. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1600 till 2400 mm. Bordet har en stomme i aluminium och en bordsskiva i Teak. De stapelbara stolarna är tillverkade av konstrotting. Denna grupp kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Perla 160/240 med 8 Asta Stolar från Venture Home är en stilren matgrupp med ett bord och åtta stolar som passar bra på uteplatsen eller i trädgården. Bordet har en iläggsskiva som gör att du kan förlänga bordet från 1600 till 2400 mm. Bordet har en stomme i aluminium och en bordsskiva i Teak. De stapelbara stolarna är tillverkade av konstrotting. Denna grupp kräver lättare montering.
Denna grupp finns att köpa i olika utföranden.
Detta ingår
- 8 st stolar
- 1 st bord
Mått Stol
- Bredd: 550 mm
- Djup: 620 mm
- Höjd: 960 mm
Mått Bord
- Bredd: 900 mm
- Höjd: 740 mm
- Längd: 1600-2400 mm
Övrigt
- Mått mellan ben långsida: 150 cm
- Höjd till undersida bord: 73,5 cm
Detta ingår
- 8 st stolar
- 1 st bord
Mått Stol
- Bredd: 550 mm
- Djup: 620 mm
- Höjd: 960 mm
Mått Bord
- Bredd: 900 mm
- Höjd: 740 mm
- Längd: 1600-2400 mm
Övrigt
- Mått mellan ben långsida: 150 cm
- Höjd till undersida bord: 73,5 cm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 52 cm |
| Dynfärg | Grå |
| Förlängningsbart | Ja |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 460 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Sittbredd | 440 mm |
| Serie | Perla |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Teak |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 8 |
| Iläggsskiva | Ja |
| Färg | Svart/Teak, Vit/Natur |
| Material | Aintwood/Aluminium/Konstrotting, Aluminium/Teak/Konstrotting |
| Ben | Blank |
