Sittgrupp Varax Breikki Utomhus
12 712 kr
Se priset!

Breikki Utomhus
12 712 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Varax Breikki är en stadig och underhållsfri sittgrupp för 6-personer. Stommen är tillverkad av stålrör och bords-och bänkskivorna är gjorda av UPM ProFi komposit. Kompositskivorna är även inramade med en svart pulvermålad aluminiumram, vilket ger bordet stadga och ett värdigt utseende. Sittgruppen passar både hemma på gårdsplanen och på allmänna platser som till exempel skolgårdar, lägerområden, bostadsbolagens- och företagens gårdsplaner. Sittgruppen är tillverkad i Finland och är Nyckelflaggan märkt. Produkten levereras omonterad.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Varax Breikki är en stadig och underhållsfri sittgrupp för 6-personer. Stommen är tillverkad av stålrör och bords-och bänkskivorna är gjorda av UPM ProFi komposit. Kompositskivorna är även inramade med en svart pulvermålad aluminiumram, vilket ger bordet stadga och ett värdigt utseende. Sittgruppen passar både hemma på gårdsplanen och på allmänna platser som till exempel skolgårdar, lägerområden, bostadsbolagens- och företagens gårdsplaner. Sittgruppen är tillverkad i Finland och är Nyckelflaggan märkt. Produkten levereras omonterad.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 3826-0006 |
| Färg | Förzinkad |
| Höjd | 720 mm |
| Längd | 1920 mm |
| Serie | Breikki |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Bredd | 1715 mm |
| Antal Sittplatser | 6 |
| EAN-nr | 6417624501037 |





