Soffgrupp Venture Home Bentwood Utomhus
fr.6 209 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Bentwood Utomhus
6 209 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Läckert matchande soffgrupp från serien Brentwood passar utmärkt till uteplatsen eller altanen i sommar! Den genomtänkta helhetsdesignen ger ett ombonat och trivsamt intryck och skapar ett inbjudande blickfång – här vill man slå sig ner länge och njuta av både bekvämlighet och härligt sällskap. Soffan är tillverkad i konstrotting och bordet i konstrotting med en bordskiva i aintwood. Lättare montering krävs. Gör dig redo för ett enastående uteliv!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Läckert matchande soffgrupp från serien Brentwood passar utmärkt till uteplatsen eller altanen i sommar! Den genomtänkta helhetsdesignen ger ett ombonat och trivsamt intryck och skapar ett inbjudande blickfång – här vill man slå sig ner länge och njuta av både bekvämlighet och härligt sällskap. Soffan är tillverkad i konstrotting och bordet i konstrotting med en bordskiva i aintwood. Lättare montering krävs. Gör dig redo för ett enastående uteliv!
Skötselråd:
Konstrotting är ett plastmaterial som passar alldeles utmärkt för vårt skandinaviska klimat. Materialet är UV-beständigt och tåler väder och vind. Att det är UV-beständigt gör att möblerna inte bleknas, däremot rekommenderar vi alltid att förvara möblerna under ett möbelskydd eller på annat vis torrt och svalt – för att förlänga livslängden.
Konstrotting är ett plastmaterial som passar alldeles utmärkt för vårt skandinaviska klimat. Materialet är UV-beständigt och tåler väder och vind. Att det är UV-beständigt gör att möblerna inte bleknas, däremot rekommenderar vi alltid att förvara möblerna under ett möbelskydd eller på annat vis torrt och svalt – för att förlänga livslängden.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Produkttyp | Soffgrupp |
| Material | Aintwood,Polyester,Korg |
| Längd | 1690 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Höjd | 730 mm |
| Användningsområde | Utomhus |
| Bredd | 2100 mm |
| Serie | Bentwood |
| Djup | 670 mm |
| Färg | Grå, Grå/Svart |

