Trädgårdsstol Varax 305 Utomhus
Pris/frp 4 318:-
fr.2 159 kr/stutvalda påKampanj
Välj variant

305 Utomhus
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stol Varax 305 består av bonderitebehandlade och pulvermålade stålrör med trädelar. Stolarna är vikbara.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Stol Varax 305 består av bonderitebehandlade och pulvermålade stålrör med trädelar. Stolarna är vikbara.
Denna retroklassiker från 60-talet i nyproduktion finns att köpa i flera färger. Stolarna säljs i jämna par.
Övrigt
- Vikt 6,6 kg
- Höjd 80 cm
- Bredd 50 cm
- Höjd till sitsen 45 cm
Övrigt
- Vikt 6,6 kg
- Höjd 80 cm
- Bredd 50 cm
- Höjd till sitsen 45 cm
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Höjd | 800 mm |
| Material | Trä/Stål |
| Sittdjup | 570 mm |
| Produkttyp | Stol |
| Bredd | 560 mm |
| Offentlig Miljö | Ja |
| Färg | Röd/Vit, Svart/Grå, Vit |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Serie | Retro |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Ja |
