Trädgårdsstol Varax 305 UtomhusSvart/Grå
2 779 kr/stPris/frp 4 318:-
2 159 kr/stSpara 22 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Svart/Grå

305 Utomhus
Svart/Grå
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stol Varax 305 består av bonderitebehandlade och pulvermålade stålrör med trädelar. Stolarna är vikbara.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Stol Varax 305 består av bonderitebehandlade och pulvermålade stålrör med trädelar. Stolarna är vikbara.
Denna retroklassiker från 60-talet i nyproduktion finns att köpa i flera färger. Stolarna säljs i jämna par.
Övrigt
- Vikt 6,6 kg
- Höjd 80 cm
- Bredd 50 cm
- Höjd till sitsen 45 cm
Övrigt
- Vikt 6,6 kg
- Höjd 80 cm
- Bredd 50 cm
- Höjd till sitsen 45 cm
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 3400-9000 |
| Färg | Svart/Grå |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Serie | Retro |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 800 mm |
| Material | Trä/Stål |
| Sittdjup | 570 mm |
| Produkttyp | Stol |
| Bredd | 560 mm |
| Offentlig Miljö | Ja |









