Baden-Baden stol Varax med Dyna UtomhusBeige/Grå
3 059 kr
2 379 krSpara 22 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Beige/Grå

med Dyna Utomhus
Beige/Grå
2 379 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Baden baden stol i pulvermålad metallstomme och dyna. Stolen är hopfällbar. I denna stol får man sätta sig ner och njuta av sommarens ljuvliga dagar!
Varumärke
VaraxBeskrivning
Baden baden stol i pulvermålad metallstomme och dyna. Stolen är hopfällbar. I denna stol får man sätta sig ner och njuta av sommarens ljuvliga dagar!
Stolens mått är 103 x 61 x 73 cm, höjden på sätets framkant från marken är 41 cm och sätets djup är 52 cm. Trä armstödet är 53cm långt.
Dynans mått är 150 x 50cm. Dynan är fylld med strimlat skum och tyget består av 50% bomull och 50% polyester. Dynans tyg uppfyller klassificeringen OEKO-TEX®STANDARD 100, så det finns inga spår av allergiframkallande, irriterande eller giftiga ämnen.
Dynan och stolen kan rengöras genom att torka av med en fuktig trasa och vid behov kan man använda ett milt rengöringsmedel. Vid regn och oväder rekommenderar vi att förvara dynan under tak. Stommen är tillverkad i Italien och dynan i Finland.
Dynans mått är 150 x 50cm. Dynan är fylld med strimlat skum och tyget består av 50% bomull och 50% polyester. Dynans tyg uppfyller klassificeringen OEKO-TEX®STANDARD 100, så det finns inga spår av allergiframkallande, irriterande eller giftiga ämnen.
Dynan och stolen kan rengöras genom att torka av med en fuktig trasa och vid behov kan man använda ett milt rengöringsmedel. Vid regn och oväder rekommenderar vi att förvara dynan under tak. Stommen är tillverkad i Italien och dynan i Finland.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 3281-697B |
| Certifiering | OEKO-TEX® standard 100 |
| Färg | Beige/Grå |
| Material | Bomull/polyester |
| Storlek | 100 x 61 x 80 |
| Djup | 80 mm |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 61 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Bredd | 100 mm |
| Serie | Baden Baden |
| Typ | Baden-Baden-stol |
| EAN-nr | 6417624503086 |





