Trädgårdsbänk PLUS PlankTrädgårdsbänk
fr.2 285 kr
Se priset!
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-05-29
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

ThermoWood® plankbänk är en trendig trädgårdsbänk för din uteplats. Med denna plankbänk får du en solid och snygg trädgårdsbänk tillverkad av möbelplankor i det superhållbara termomodifierade träet. Träet har värmebehandlats för att hålla sig vackert i flera år utan att behöva målas. Våra designers ville ge den klassiska planksetet en modern look - därför har möblerna i plank-serien en kantig och stark ram av varmförzinkat stål.
Varumärke
PLUSBeskrivning
ThermoWood® plankbänk är en trendig trädgårdsbänk för din uteplats. Med denna plankbänk får du en solid och snygg trädgårdsbänk tillverkad av möbelplankor i det superhållbara termomodifierade träet. Träet har värmebehandlats för att hålla sig vackert i flera år utan att behöva målas. Våra designers ville ge den klassiska planksetet en modern look - därför har möblerna i plank-serien en kantig och stark ram av varmförzinkat stål.
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Certifiering | FSC 100% |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Trä/Stål |
| Dyna ingår | Nej |
| Sitthöjd | 44 mm |
| Serie | Plankbord |
| Yta | ThermoWood |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bänkset |
| Bredd | 380 mm |
| Träslag | Furu |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Färg | Gråbrun, Gyllenbrun, Svart, Tryckimpregnerat |
| Utförande | Med ryggstöd, Utan ryggstöd |
| Höjd | 440, 450, 810 mm |
| Längd | 1760, 1770 mm |

