Trädgårdsmöbel Eden Wood Duo Seat
fr.5 900 kr
fr.5 309 krFrån 10 %Kampanj
Välj variant

Duo Seat
5 309 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trädgårdsmöbeln Duo Seat från Eden Wood är perfekt för den lilla pratstunden och en kopp kaffe. Finns i olika färger och kan ställas in i 3 olika positioner för optimal komfort. Tillverkad i svenskt FSC-furu. Levereras omonterad.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Trädgårdsmöbeln Duo Seat från Eden Wood är perfekt för den lilla pratstunden och en kopp kaffe. Finns i olika färger och kan ställas in i 3 olika positioner för optimal komfort. Tillverkad i svenskt FSC-furu. Levereras omonterad.
Mått
Bord
- Längd: 650 mm
- Bredd: 520 mm
- Höjd: 600 mm
OBS! Dynor ingår ej.
Bord
- Längd: 650 mm
- Bredd: 520 mm
- Höjd: 600 mm
OBS! Dynor ingår ej.
Recensioner
Ann-Charlotte CVerifierad köpare
för 1 år sedanJättefin soffa med lika fina dynor - vi är mycket nöjda👍
LarsVerifierad köpare
för 1 år sedanUndrar om Bygghemma försöker sälja andra sortering? * Hålen för sargsprintarna hade inte tillräckligt djup för att möta skruven i något av de fyra hålen. * Tillbehörssatsen var inte komplett bl a saknades skruvdragaren, plastbrickorna hade inte de dimensioner som monterings- anvisningen beskrev * Framgår inte av Beskrivning/Egenskaper att möbeln måste efterbehandlas med olja
+ Det gick med insats av egna verktyg att få ihop baänken
- Borde vara en hederssak för Bygghemma att leverera enligt kundens förväntan
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0901-6E |
| Serie | Duo |
| Färg | Brun, Grå, Grön, Svart, Vit |
| Material | Furu, Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Typ | Rullsoffa, Soffa |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Sittdjup | 540 mm |
| Sitthöjd | 400 mm |
| Sittbredd | 540 mm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 1800 mm |
| Höjd | 60 cm |
| Längd | 65 cm |
| Bredd | 52 cm |
