Trädgårdssoffa Eden Wood Grevie Parkbänk Trä Ute
fr.3 100 kr
fr.2 635 krSpara 15 %Kampanj
Välj variant

Grevie Parkbänk Trä Ute
2 635 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Skötselråd
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Produkttyp | Trädgårdssoffa |
| Serie | Grevie |
| Höjd | 83 cm |
| Djup | 75 cm |
| Material | Norrlandsfuru FSC /Varmgalvat stativ, Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Bredd | 140, 1400 mm |
| Färg | Antracit, Grön, Havsblå, Vinröd, Vit |
| Tillverkarens Art.Nr. | EW 0820-9 |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Bredd | 140 cm |
| Sittdjup | 40 cm |
| Sittbredd | 140 cm |

