Utefåtölj Bloomingville Mundo
4 399 kr
Se priset!

Mundo
4 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mundo Lounge Chair från Bloomingville är gjord av pulverlackerad svart metall med ljusbrunt polyesterrep handvävt på ramen. Det mörkgråa kuddfodralet är tillverkat av polyester. Trädgårdsstolen passar alla utomhusområden, men genom att skydda soffan från direkt solljus förlängs tygets färg och soffans hållbarhet. Den perfekta trädgårdsstolen för mys och avkoppling utomhus.
Varumärke
BloomingvilleBeskrivning
Mundo Lounge Chair från Bloomingville är gjord av pulverlackerad svart metall med ljusbrunt polyesterrep handvävt på ramen. Det mörkgråa kuddfodralet är tillverkat av polyester. Trädgårdsstolen passar alla utomhusområden, men genom att skydda soffan från direkt solljus förlängs tygets färg och soffans hållbarhet. Den perfekta trädgårdsstolen för mys och avkoppling utomhus.
Denna fåtölj ingår i kollektion Bloomingville . Kolla in övriga artiklar inom samma kollektion för ett genomgående tema hemma.
Skötselråd
Förvara inomhus under vintersäsong, använd möbelskydd när möbeln inte används för optimal hållbarhet.
Skötselråd
Förvara inomhus under vintersäsong, använd möbelskydd när möbeln inte används för optimal hållbarhet.
Egenskaper
| Varumärke | Bloomingville |
| Art.Nr. | 82051214 |
| Kollektion | Bloomingville |
| Färg | Brun |
| Höjd | 77 cm |
| Längd | 72 cm |
| Material | Polyester, metall |
| Serie | Mundo |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Användningsområde | Utomhus |
| Bredd | 65 cm |
| EAN-nr | 5711173281756 |





